kobiecość

Czym jest kobiecość?

Możesz założyć najpiękniejszą sukienkę, cudnie upiąć włosy, zrobić perfekcyjny makijaż, a nadal czuć się źle ze sobą.

Kobiecość to coś więcej niż wygląd.

Odkrywanie kobiecości wiąże się ściśle z akceptacją siebie, świadomością tego kim jesteś, kim się stajesz. Ważne jest dla nas kobiet to, by czuć się dobrze w roli jaką wybieramy w życiu, by być blisko przy sobie, by dbać o siebie, by czuć się piękną i wyjątkową. Kobiecość to ogromna tęsknota za byciem kochaną, zauważoną, docenioną i potrzebną.

Gdzieś w życiu gubimy siebie, zapominamy o sobie, o tym kim jestem, o swojej misji, roli, wyjątkowości i pięknie.

Kobiecość, to zbiór cech, wśród których można wyróżnić: emocjonalność, piękno, wrażliwość, troskliwość, opiekuńczość, i wiele innych. A odmian kobiecości jest tyle, ile jest kobiet.

Każda z nas jest inna, inaczej wygląda, ma inny charakter, inaczej się zachowuje. Każda z nas niezależnie od tego jaka jest – jest wspaniała, ponieważ jest absolutnie niepowtarzalna.

Zawsze ubolewam nad tym, że kobiety tak rzadko to sobie uświadamiają, tak rzadko umieją się cieszyć sobą i swoją kobiecością. Tak często wyszukują w sobie wady i niedociągnięcia. Widzą siebie w krzywym zwierciadle.

Na terapii i warsztatach, które prowadzę często pada to pytanie, czym jest kobiecość, jak ją rozwijać i podkreślać, jak o nią dbać?

Czy można odzyskać swoją kobiecość, skoro jej nie mam, gdzieś się ją zgubiło?

Kobiecość należy odkrywać w sobie, nie na zewnątrz, tam jej nie znajdziesz. Ta zewnętrzna sfera przyjdzie sama, gdy uporządkujesz wnętrze. Zadbaj o ciszę, w niej możesz wiele usłyszeć. Odpowiedz sama przed sobą na ważne pytania. Daj sobie czas. Wiele z nich znajdziesz w książce „Zatrzymaj się”. Kobiecość to już nie tylko rola żony, matki, opiekunki domowego ogniska. Dziś kobiety chcą i mogą więcej. Realizują się na wielu płaszczyznach, czasem na zbyt wielu, szukając siebie. Płacąc za to bardzo wysoką cenę. Stres, zmęczenie, depresje, choroby psychosomatyczne, poczucie rozdarcia, braku sensu, czy tęsknoty. Zachęcam Cię do odpowiedzenia sobie na pytania: czym dla mnie jest kobiecość? dlaczego nie czuję się kobieca? czego potrzebuję by czuć się kobieco?

Może masz w głowie model idealnej kobiety, do którego usilnie próbujesz dążyć, a jednocześnie nie umiesz mu sprostać, co ogromnie Cię frustruje? A może masz w sobie głębsze zranienia związane z Twoją kobiecością, które wymagają przepracowania u specjalisty? Jeśli masz wrażenie, że twoja kobiecość została utracona, to warto przyjrzeć się sobie i zastanowić się, w którym momencie to się stało i co było tego przyczyną. Może w natłoku codziennych obowiązków przestałaś być ważna dla siebie, przestałaś dbać o ciszę, refleksyjność, i o siebie? Może twoje negatywne myślenie na własny temat zatruwa ci życie. A może słowa bliskiej Ci osoby zraniły twoje serce i zatrzasnęły drzwi przed tobą samą. Przyczyn może być wiele, dlatego tylko ty sama możemy do nich dotrzeć. A jeżeli nie sama, to może z pomocą przyjść psycholog.

Rozwijanie kobiecości, to po prostu rozwijanie siebie, swoich pragnień i zainteresowań. Ważne jest by poświęcać sobie czas i uwagę, by nie zaniedbywać dbałości o siebie, by słuchać swojego ciała. Zachęcam Cię abyś regularnie robiła coś specjalnego tylko dla siebie, może bukiet świeżych kwiatów w każdy czwartek, może półgodzinna kąpiel w wannie pełnej piany, ze świecami i muzyką relaksacyjną raz w tygodniu, a może spacer z pracy inną drogą niż zawsze… Nie musisz wysilać się na coś specjalnego, zwykłość, prostota i codzienność wystarczą. Dbanie o kobiecość jest ściśle związane z dbałością o siebie. Ciężko czuć się kobiecą w natłoku obowiązków, nadmiernego stresu czy zmęczenia. Jednak, pomimo przeciwnościom dnia codziennego, warto dbać o siebie, pamiętać o sobie, być ważną dla siebie.

Kobieta kobieca jest dla siebie dobra i wie, że zasługuje na to, co najlepsze. Pragnie czuć się szczęśliwa , a innych obdarza miłością, troską, ciepłem i życzliwością.

Sylwia Krajewska

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Przewiń do góry