111

Sposoby na pranie – jak dawniej

Chcę się z Wami podzielić kilkoma ciekawymi trikami prania. Większość z nich zasłyszana od babci, która prała w czasach, gdzie nie było odplamiaczy, chemii, a o automatycznej pralce nikt nie marzył.
To naturalne i sprawdzone sposoby. Same spróbujcie.

Pranie i sprzątanie w domu, to zajęcia, na które niestety w dzisiejszych czasach wydajemy dużo pieniędzy. A nie musi tak wcale być.

Uwielbiasz swoje wełniane swetry ? To dobrze, podpowiem Ci jak o nie dbać w praniu. Jeśli straciły swoją puszystość, użyj do prania odrobinę octu, 2-3 łyżki i pierz je w 30 stopniach C.

Jeśli nie masz pod ręką odplamiacza – możesz użyć zwykłego płynu do mycia naczyń. Sprawdza się większości przypadków.

Pamiętaj, że zamiast wybielacza możesz użyć cytryny! Ona zadba o biel Twoich ubrań!

Jeżeli zdarzyło Ci się poplamić ubranie olejem, możesz w bardzo prosty sposób pozbyć się plam. Wystarczy, że posypiesz ją talkiem w proszku, który wchłonie olej. Następnie zostaw tak ubranie na jeden dzień, po czym włóż do pralki i upierz.

Jeżeli zdarzy Ci się mieć przyklejoną gumę do żucia, do ubrania, nie martw się. Jest na to łatwy sposób. Wystarczy umieścić ubranie, na którym znajduje się guma do żucia, w zamrażarce. I kiedy guma, pod wpływem zimna zrobi się sztywna, powinna dać łatwo się usunąć.

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z koców, ręczników, szmat…? Proste, użyj sody. Wystarczy, że dodasz do prania pół szklanki sody oczyszczonej a przykry zapach zniknie!

A może masz problem z szarymi firankami? Nie musisz kupować drogich proszków ani wybielaczy do firan. Tu Cię zaskoczę. Użyj do ich wyprania proszku do pieczenia, będą wyglądać jak nowe! Jeśli chcesz by je lekko usztywnić – użyj soli zamiast krochmalu!

Mam nadzieję, że te proste sztuczki okażą się dla Was cenne i pomocne.
Myślę, że warto dzielić się dobrą radą : ).

Sylwia Krajewska

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Przewiń do góry